Minulý měsíc jsme stavěli v areálu firmy Bachl klidovou zónu s jezírkem a pergolou.

 

V následujícím albu najdete postup stavby jezírka v areálu firmy Bachl. Měli jsme za úkol vytvořit klidovou zónu s posezením, pergolou a jezírkem, ve kterém plavou KOI kapři.

 

V místě pro stavbu jezírka se nacházel přerostlý keř tůje, který bylo potřeba zlikvidovat, vykopat kořeny a odvézt. Po provedení záseku do svahu vznikla rovná plocha, na které jsme vyhloubili jámu pro budoucí jezírko a základy pergoly. Po položení fólie a geotextýlie se provedlo zajištění fólie kameny ohraničující jezírko a usazení nášlapných kamenů do pískové vrstvy. Po vystavění opěrné kamenné zdi, instalaci čerpadla, vytvoření vodopádu, jsme napustili první vodu a provedli regulaci množství tekoucí vody v umělém vodopádu. Nášlapné kameny byly obsypány štěrkovou drtí. Následovalo vysazení pečlivě vybraných stromků a dekoračních rostlin ve svahu a mezi kameny. Po položení jutové sítě pro zpevnění svahu jsme mohli přistoupit k montáži pergoly a laviček. Vše se zakončilo zasypáním záhonů mulčovací kůrou a můžeme předávat.

 

Přejeme všem odpočívajícím spoustu příjemných chvilek ve stínu stromů, pergoly a zurčícího vodopádu.

 

Zahradní jezírka dělíme podle jejich velikosti, nebo využití. Aby jezírko fungovalo, musí mít minimální objem 5m3. Menší jezírka mají horší samočistící schopnost a je nutné do nich instalovat filtraci.

 

Koupací zahradní jezírka

 

Koupací jezírka stavíme za účelem vytvoření místa pro koupání a plnohodnotného plavání. Výhodou je, že jezírko kromě plavání slouží jako designový prvek v zahradě. Koupací jezírka obvykle vybavujeme žebříkem, či molem pro přístup do vody. V jezírku je čistá voda a obejde se bez chloru a dalších chemických látek, které jsou potřeba do jiných typů vodních ploch. Koupací jezírka tvoří koupací část a regenerační zóna. Poměr zón by měl být 2/3 plochy regenerační a 1/3 koupací.

 

Okrasná zahradní jezírka

 

Tento typ jezírek plní roli estetickou. Jezírka můžeme doplnit kaskádami, vodopády a zahradními potůčky. Umíme postavit i jezírko s osvětlením a zahradními fontánami.

 

Chcete také postavit jezírko s posezením? Pak se obraťte se na Služby Minks s.r.o.. Máme pro vás řešení!

 

 

 

zpět nahoru